close
Najnowsze wpisy

Planujesz wypoczynek w górach z dziećmi i nie wiesz, jak to wszystko zaplanowa...read more

Weekend dla dwojga w górach – jak go zaplanować?

Chcesz zorganizować swojej drugiej połówce niespodziankę i zabrać ją na weekend dla dwojga w górach? Podpowiadamy, jak zaplanować taki wyjazd i o czym pamiętać, by wyjazd był udany.

Kiedy zaplanować weekend dla dwojga w górach?

Weekendów w roku mamy wiele, ale niektóre są szczególnie sprzyjające pod względem wyjazdów. Jeżeli uda Ci się dostać wolne w pracy np. w długi weekend majowy, to na wypoczynek będziesz mieć 3 lub 4 dni, a nie tylko dwa. Jednakże na takie długie weekendy trzeba rezerwować sobie miejsce w hotelach znacznie wcześniej, bo w tych terminach zainteresowanie wycieczkami jest po prostu większe. Niektórzy już na kilka miesięcy do przodu planują sobie urlop w górach i wiedzą też, że będą mieli wtedy na niego czas. Dlatego też pamiętać o tym, by już wcześniej zastanawiać się nad tym, kiedy jechać, żeby później nie załatwiać wszystkiego na hura.

Jeżeli wiesz, że Twoja druga połowa będzie miała wolne w ten weekend, w którym Ty planujesz wyjechać przykładowo do hotelu w górach z basenem, możesz zachować to w tajemnicy do ostatniej chwili i zrobić jej niespodziankę. Z kolei, gdy Twoja druga połówka będzie sobie musiała wziąć wtedy wolne, jednak lepiej będzie, jeżeli wcześniej poinformujesz ją o wyjeździe, żeby mogła sobie załatwić wszystkie sprawy prywatne i służbowe.

Jakie atrakcje uwzględnić w planie wyjazdu?

To, jakie atrakcje i ile tych atrakcji uwzględnisz w planie wycieczki, będzie miało bezpośredni wpływ na to, jak trzeba taki wyjazd zaplanować. Jasne jest, że w ciągu dwóch dni niewiele się da zwiedzić. Natomiast już w 3 dni zwiedzisz znacznie więcej. Dlatego też pamiętaj o tym, by się wcześniej zastanowić, gdzie chcesz jechać i co chcesz zwiedzać. Warto z pewnością zdobyć jakiś szczyt, bo urlop w górach bez zdobycia jakiegokolwiek szczytu byłby po prostu zmarnowany. W Tatrach takim najprostszym do zdobycia szczytem będzie Kasprowy Wierch. Jednak początkujący powinni się na niego wybierać wyłącznie latem, bo zimą, gdy trasa jest ośnieżona, może być naprawdę bardzo niebezpiecznie.

Trzeba mieć też czas na zwiedzanie Zakopanego, w tym słynnych Krupówek. Jakąś kawę w przydrożnej kawiarence oraz na zakup pamiątek. Musisz w planie uwzględnić także czas na zobaczenie perełek architektury, takich jak np. Sanktuarium na Krzeptówkach.

W planie wycieczki warto uwzględnić również wyprawę pod Morskie Oko. Trasa jest bardzo prosta, ale na wejście, zwiedzanie i zejście trzeba liczyć przynajmniej pół dnia. Dobrze jest dużo wcześniej zaplanować wyjazd z takim rozpisaniem go na konkretne dni i miejsca, jakie mamy zamiar wtedy odwiedzić, tak by weekend dla dwojga w górach uznać za naprawdę udany.

W jakim hotelu zatrzymać się na weekendzie w górach?

Niezwykle ważny jest także wybór odpowiedniego hotelu i musi być to hotel dopasowany do naszych oczekiwań. Jeżeli Twojej drugiej połówce nie zależy tak bardzo na luksusie, można wybrać obojętnie jakie miejsce. Jeżeli natomiast chcecie spędzić weekend w naprawdę dobrych warunkach, to musisz wybrać znacznie lepsze miejsce – np. hotel Mercure Kasprowy w Zakopanem. Ten trzygwiazdkowy hotel z pewnością zadziwi Cię swoim świetnym klimatem i poczujesz się w nim wspaniale.

Jeżeli pogoda nie będzie sprzyjała wycieczkom, większość czasu spędzicie w hotelu, a wtedy tylko z okna będziecie mogli oglądać piękne góry. SPA w hotelu będzie w takim przypadku rekompensatą brzydkiej pogody, bo zamiast się nudzić, będziecie mogli poddać się zabiegom na ciało i twarz, które was zrelaksują i sprawią, że poczujecie się piękniejsi.

Dwie osoby to bardzo dobra „grupa” na urlop w górach, dlatego że atrakcji nie trzeba dopasowywać do wielu osób, z których każda może mieć ochotę na zwiedzenie czegoś innego. Pary na wyjazdach zazwyczaj bardzo dobrze się dogadują, a kiedy wybierają hotel w górach z basenem, to czas tam spędzony można zaliczyć do naprawdę udanych, bo wracają zadowoleni i zregenerowani. Odprężą się nawet po trudach wspinaczki czy jazdy na nartach. To będzie dla nich naprawdę świetny wyjazd i z pewnością będą go chcieli za jakiś czas powtórzyć.

No Comments

Leave a reply

Post your comment
Enter your name
Your e-mail address

Story Page