close
Najnowsze wpisy

Planujesz wypoczynek w górach z dziećmi i nie wiesz, jak to wszystko zaplanowa...read more

Wakacje lub ferie z dziećmi w górach – jak zaplanować, żeby nie zwariować?

Planujesz wypoczynek w górach z dziećmi i nie wiesz, jak to wszystko zaplanować, żeby się udało, żeby zadowolone były zarówno maluchy, jak i ich rodzice? Poniżej podpowiadamy, o czym pamiętać, żeby ze wszystkim sobie poradzić.

Sprawdź, czy dany hotel jest przyjazny dzieciom

Zanim zarezerwujesz jakikolwiek hotel, upewnij się, że jest on przyjazny dzieciom. Niektóre hotele i pensjonaty przewidziane są wyłącznie na pobyt osób dorosłych. Oznacza to, że w żaden sposób nie są dostosowane do pobytu małych gości – nie mają łóżek dla dzieci, osobnych pokoików, placu zabaw, menu dla dzieci w restauracji ani wyposażenia takiego jak przewijaki czy foteliki do karmienia. Ferie czy wakacje z dziećmi w górach w przypadkowym hotelu mogą być prawdziwą udręką, dlatego nigdy nie wybieraj obiektu w ciemno. Im mniejsze masz dziecko, tym bardziej dany hotel musi być do niego dostosowany.

Pakuj siebie i dzieci ze szczegółową kartką

Gdy wyjeżdżasz na urlop i na wakacje, zazwyczaj pakujesz się schematycznie. Za każdym razem bierzesz te same rzeczy. Z dziećmi będzie inaczej. Musisz wcześniej przygotować dokładną listę tego, czego potrzebujesz na wyjeździe, uwzględniając tryb życia waszej rodziny. Pakuj się z kartką, by o niczym nie zapomnieć, bo niektórych rzeczy nie kupisz na miejscu, a mogą się okazać bardzo potrzebne. Pamiętaj, by na ferie w górach z dziećmi spakować im ciepłe ubranka – najlepiej po dwie kurteczki i po dwie pary bucików na wypadek, gdyby jedne przemokły. Nie zapomnij też o wygodnej czapce i ciepłych rękawiczkach. Weź też kocyk i torbę termiczną na posiłki i napoje.

Nie zapomnij o zabraniu ulubionych zabawek dzieci

Większość dzieci ma swoje ulubione zabawki – często maskotki. Pamiętaj, by na wakacje z dziećmi w górach zabrać koniecznie te zabawki. Nie możesz zapomnieć z pewnością o tym pluszaku, z którym zasypia Twoje dziecko. Nie łudź się, że na miejscu dziecko zadowoli się inną zabawką. Będzie tęskniło za swoją ulubioną, a to może prawdziwie popsuć wam wyjazd. Zdarzały się też sytuacje, że powodowało to skrócenie pobytu, dlatego że dziecko nie mogło zasnąć bez zabawki.

Spakuj najpotrzebniejszą apteczkę

Mimo że środki pierwszej pomocy możesz kupić w każdej aptece lub na każdej stacji benzynowej, dobrze jest zabrać niezbędny ekwipunek z domu. Dzięki temu w kryzysowej sytuacji będziesz mieć wszystko pod ręką. Pamiętaj, by w apteczne znalazł się syrop na gardło (najlepiej przeciwgorączkowy), herbatka miętowa lub z kopru włoskiego, plastry opatrunkowe, bandaże, kompres, krople żołądkowe, preparat na biegunkę i zatrucie pokarmowe, woda utleniona i wapno do rozpuszczania. Jeżeli wypoczynek w górach ma być udany, musisz mieć pod ręką wszystko, czego potrzeba.

Upewnij się, że dasz radę zorganizować dzieciom zajęcia

Nie wszystkie atrakcje, którymi zachwycają się dorośli, będą idealne dla dzieci. Pamiętaj, by dokładnie sprawdzić, na jakie atrakcje Twoje dziecko może liczyć w danym miejscu. Dziecko potrzebuje przede wszystkim rozrywki i stymulacji. Żeby czuło się w danym miejscu dobrze, musi być zajęte czymś, co mu się podoba. Nie ma innego sposobu na to, by ustrzec się płaczu. Jeżeli wybierzesz hotel SPA w górach taki jak na przykład Czarny Potok Resort SPA & Conference, masz pewność, że Twoje dziecko nie będzie się nudzić, a wypoczynek w górach zaliczysz do udanych. Hotel ma salę kinową, w której Twoje dziecko może zobaczyć ulubioną kreskówkę, salę zabaw, w której z pewnością znajdzie coś idealnego dla siebie, a także menu dopasowane do potrzeb i gustów dzieci.

Uprzedź dziecko wcześniej o wyjeździe

Jeżeli poinformujesz dziecko o wyjeździe w ostatniej chwili, może być przerażone. Dlatego wcześniej powiedz mu o tym, że planujesz przykładowo święta w górach i że Boże Narodzenie spędzicie w innym „domku”. Dobrze będzie też, jeżeli pokażesz dziecku zdjęcie miejsca, do którego wyjedziecie. Wtedy będzie miało szansę jakoś oswoić się z wyjazdem i będzie spokojniejsze. Łatwiej przetrwa też podróż, a jeżeli poinformujesz je, że na miejscu czeka mnóstwo zabawek i kulig, z pewnością będzie chciało jechać i zarówno podróż, jak i pakowanie przebiegną bez problemu.

No Comments

Leave a reply

Post your comment
Enter your name
Your e-mail address

Story Page