• Print
close
Najnowsze wpisy

Planujesz wypoczynek w górach z dziećmi i nie wiesz, jak to wszystko zaplanowa...read more

Najlepsze baseny termalne w Polsce

Żeby skorzystać z leczniczych właściwości wód termalnych, nie musisz już wyjeżdżać z kraju. Także u nas funkcjonują nowoczesne i kompleksowo wyposażone baseny termalne. Polska pod tym względem dorównuje ośrodkom zagranicznym. Niżej powiemy Ci, jakie ośrodki warto odwiedzić i dlaczego watro korzystać wód termalnych.

Zalety korzystania z basenów termalnych

Jeśli chodzi o zalety, jakie płyną z korzystania z basenów termalnych, to jest ich przynajmniej kilka. Osoby, które regularnie lub przynajmniej raz na jakiś czas odwiedzają gorące źródła w Polsce, mają okazję do tego, by odpocząć i zrelaksować się. Poza tym przebywanie w wodach termalnych, przesyconych minerałami, pozytywnie wpływa na samopoczucie i funkcjonowanie organizmu człowieka. Jeśli odwiedzisz termy w górach będziesz miał okazję do tego, by pobyć z bliskimi. Często wyjazdy na termy organizuje się rodzinami lub w gronie znajomych.

Najbardziej znane polskie baseny termalne

  • Terma Szaflary znajduje się 17 km od Zakopanego. W skład tego kompleksu wchodzą dwa baseny wewnętrzne i dwa baseny zewnętrzne. Woda tutaj jest silnie zmineralizowana. Obiekt zaprojektowano z myślą o osobach ze schorzeniami układu mięśniowo-stawowego. Jest to jednak też duży i nowoczesny rodzinny park wodny. Na miejscu znajdują się restauracje i hotel, w którym można się zakwaterować. Jeśli interesują Cię gorące źródła w Polsce, gdzie przyjemnie można spędzić czas z dziećmi i zregenerować siły, to Szaflary są warte polecenia.
  • Basen termalny – Zakopane. Tutaj mamy do dyspozycji duży aqua park, który oferuje zewnętrzny basen geotermalny, gdzie temperatura wody sięga 32 stopni. Dodatkową atrakcją jest przepiękny widok na Giewont i Tatry Zachodnie. W ośrodku w Zakopanem mamy też do dyspozycji 3 baseny wewnętrzne z kompleksem zjeżdżalni, saunami i jacuzzi.
  • Park Warmia, który znajduje się na trasie między Warszawą a Olsztynem. Dużym z zainteresowaniem cieszą się znajdujące się w Parku Warmia groty solankowe. Poza tym kompleks ten zapewnia dostęp do basenów sportowych, rekreacyjnych i przeznaczonych dla dzieci. W Parku Warmia funkcjonuje też gabinet masażu, siłownia i jacuzzi.
  • Uniejów to źródła termalne w Polsce centralnej. Kompleks ten powstał stosunkowo niedawno, a już cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nowoczesny kompleks basenów termalnych to baseny wewnętrzne i zewnętrzne o zróżnicowanym charakterze. W termach uniejowskich funkcjonuje też centrum odnowy i zapewnia się szereg atrakcji dla dzieci. Wody w Uniejowie to solanki.
  • Terma w Mszczonowie jest kolejną propozycją dla mieszkańców Polski centralnej. Termy mszczonowskie znajdują się 40 km od Warszawy i jest to kompleks, z którego można korzystać indywidualnie lub rodzinami. Termy w Mszczonowie zasilają wody termalne, których temperatura ma od 30 do 34 stopni Celsjusza. Dodatkowymi atrakcjami są tutaj kort do tenisa, boisko do siatkówki, place zabaw dla dzieci i sauny.
  • Terma Bania w Białce Tatrzańskiej. Zaletą tego kompleksu jest podział na dwie strefy. Jedna z nich to strefa zabawy, druga określana jest jako strefa relaksu. Nie trudno domyślić się ich przeznaczenia. W strefie zabawy znajdziesz atrakcje dla dzieci. Są nimi liczne zjeżdżalnie, sztuczna fala, wodospad i jaskinia z gejzerem. Terma Bania zapewni Ci dostęp do basenów zewnętrznych i wewnętrznych, które zasilane są przez gorące źródła. W Polsce południowej woda ta obfituje w magnez, wapń i potas.
  • Geotermia w Grudziądzu. Dla tych, którzy chcą odwiedzić ciepłe źródła w Polsce północnej, warte polecenia są termy w Grudziądzu. Woda ma tutaj charakter solankowy i jej temperatura sięga 35 stopni. Do dyspozycji przyjezdnych i miejscowych są cztery baseny. Jeden z nich jest zewnętrzny, jeden przeznaczony jest dla dzieci. W skład kompleksu wchodzi też basen z przeciwprądem.

Ile czasu przeznaczyć na pobyt na basenie termalnym?

Najczęściej jeden dzień to zdecydowanie za mało. Tym bardziej, jeśli zależy Ci na tym, by skorzystać ze wszystkiego, co proponują nam termy w gorach. Kiedy decydujesz się na taki wyjazd, dobrze jest poszukać sobie hotelu nieco dalej, bo te, które znajdują się najbliżej term, zwykle mają ceny wyższe o jakieś 30%.

No Comments

Leave a reply

Post your comment
Enter your name
Your e-mail address

Story Page