close
Najnowsze wpisy

Planujesz wypoczynek w górach z dziećmi i nie wiesz, jak to wszystko zaplanowa...read more

Dlaczego warto jechać z dziećmi w góry – kilka ważnych powodów + największe atrakcje Zakopanego

Wyjazd z dziećmi na wakacje czy ferie wielu osobom wydaje się wyzwaniem nie do wykonania. Część rodziców sądzi, że z dziećmi i tak nie uda im się odpocząć, więc nie ma sensu, by planować taki wyjazd. Tymczasem jest całkiem inaczej. Wyjazd na urlop w górach z dziećmi może być naprawdę fajnym przeżyciem.

Gdzie jechać na urlop z dziećmi w górach?

Wybór odpowiedniego miejsca na urlop z dziećmi to bardzo ważna sprawa, bowiem nie wszędzie dzieci będą miały co robić. W niektórych miejscowościach mało jest atrakcji dla dzieci, a większa liczba aktywności dedykowana jest dla dorosłych. Tak więc, jeżeli chcesz odwiedzić jakiś hotel w górach z basenem, to musisz się liczyć z tym, że najlepiej będzie się zdecydować na wybór Zakopanego, jakiego takiego miejsca docelowego. W Zakopanem jest zdecydowanie najwięcej atrakcji dla dzieci, a dodatkowo są tam hotele przystosowane do najmłodszych.

Dlaczego warto jechać z dzieckiem do Zakopanego?

Dziecko może poznać całkiem inną kulturę i zwyczaje – zobaczy misie na ulicach, będzie mogło z bliska podziwiać przyrodę, przejechać się bryczką, iść z rodzicami na grzyby do lasu lub popatrzeć na rybki pływające w strumyku. Weekend dla dwojga w górach to świetny pomysł, ale jeszcze lepiej wczasy spędza się całą rodziną. Dzieci będą mogły nie tylko uczestniczyć w aktywności fizycznej, ale też wiele się nauczyć. Podczas wycieczki będą się uczyć przede wszystkim o zasadach bezpieczeństwa.

W górach jest bardzo świeże powietrze, co też z pewnością będzie służyło dzieciom, dlatego warto je zabrać na taki wyjazd. Dzisiaj jasne jest, że dzieci są bardziej odważne, więc nie będą się obawiały uczestniczyć w różnego rodzaju zabawach. Korzyści dla dzieci z takiego wyjazdu są wielorakie:

  • nauka przez zabawę,
  • zachęcenie do aktywności fizycznej,
  • rozbudzenie w dziecku ciekawości świata,
  • poprawienie odporności.

Góry to idealne miejsce dla dzieci. W Zakopanem po ulicach spaceruje mnóstwo rodzin z małymi dziećmi i jak widać, dzieci te są zadowolone z wycieczki. Im szybciej nauczymy dziecko poznawać świat, tym lepiej wpłynie to na jego rozwój.

Jak wybrać idealny hotel na pobyt z dziećmi?

Żeby dany hotel spełniał oczekiwania, trzeba naprawdę odpowiednio sekcjonować oferty. W hotelu, w którym masz zamiar spędzić urlop w górach, musi być odpowiednia infrastruktura dla dzieci. Musi być tam plac zabaw, pokój zabaw, a dodatkowo dostępne wyposażenie takie jak łóżeczka dla dzieci, podgrzewacze do butelek, przewijaki i tym podobne. Bez tego spędzenie wczasów z małym dzieckiem będzie nie tylko trudne, ale czasami wręcz niemożliwe.

Dziecko musi mieć w danym miejscu czym się zająć, więc jeżeli hotel nie ma pokoju zabaw dla dzieci, to maluchy będą się tam po prostu nudzić, a nie o to przecież chodzi. Jednym z dobrze dostosowanych do dzieci hoteli jest Mercure Kasprowy w Zakopanem. Hotel ten ma na wyposażeniu wszystko, co potrzebne, by dziecko miło spędziło czas, a dorośli mogli odpocząć.

Największe atrakcje dla dzieci w Zakopanem

1. Aqua Park w Zakopanem

W Zakopanem funkcjonuje fantastyczny Aqua Park, w którym cała rodzina spędzi doskonale czas. W parku tym są baseny z torami pływackimi, jest także jacuzzi, taras widokowy oraz różnego typu zjeżdżalnie. Dzieci mogą się bawić również w basenie z piłeczkami, a czas spędzony w tym miejscu z pewnością będzie przyjemny.

2. Muzeum misiów w Zakopanem

W Muzeum misiów każde dziecko poczuje się jak w niebie. W muzeum zgromadzona jest ogromna kolekcja pluszowych maskotek. Dzieci mogą dowiedzieć się, jaka jest historia pluszowego misia i w jaki sposób powstawały pierwsze maskotki.

3. Baseny termalne Bania

Baseny termalne to doskonała rozrywka dla całej rodziny. W basenach z ciepłą wodą rodzice mogą bawić się z dziećmi dosłownie godzinami. To doskonały pomysł na wspólne spędzenie czasu.

4. SPA w górach dla dzieci

Chyba nie ma drugiego tak atrakcyjnego pod kątem dzieci miejsca w Polsce, jak góry. SPA w górach ma w swojej ofercie także zabiegi dla najmłodszych. Każde dziecko będzie zachwycone możliwością skorzystania z takiej przyjemności. Dzieci można zabrać do jacuzzi albo do basenu z piłeczkami.

No Comments

Leave a reply

Post your comment
Enter your name
Your e-mail address

Story Page