close
Najnowsze wpisy

Planujesz wypoczynek w górach z dziećmi i nie wiesz, jak to wszystko zaplanowa...read more

Baseny termalne w Polsce – pomysł na wyjazd z dziećmi

Jeśli chcesz pojechać z dziećmi w jakieś atrakcyjne miejsce, zdecyduj się na to, by odwiedzić gorące źródła. W Polsce ośrodków tego rodzaju jest przynajmniej kilka i znajdziesz je w każdym rejonie naszego kraju. Na południu, w centrum i na północy funkcjonują ośrodki, z których oferty na pewno będziesz zadowolony.

Atrakcje w basenach termalnych

Decydując się na wyjazd na ciepłe źródła w Polsce, nie stracisz zbyt dużo czasu na dojazd. Tym samym Twoje dzieci nie będą znudzone podróżą. Jeśli powiesz im o atrakcjach, jakie ich czekają, na pewno się ucieszą. Nie ma znaczenia, czy wybierzesz termy w gorach, czy termy w Uniejowie, bo w każdym takim ośrodku przewiduje się atrakcje dla dzieci. Do najczęściej spotykanych należą na pewno zjeżdżalnie wodne, fontanny, płytkie brodziki, pirackie statki. Wart polecenia jest ośrodek w Szaflarach, gdzie dla dzieci funkcjonują dwa baseny z atrakcjami i brodzik z fontanną dla małych dzieci.

Wyjazd na termy może być też interesujący dla Ciebie, bo i dla dorosłych przewiduje się atrakcje. Będziesz mógł korzystać z basenów określanych jako „strefa cicha”. To miejsce, gdzie można odpocząć i zrelaksować się. Przy kompleksach basenowych zawsze funkcjonują restauracje i kawiarnie, w których możesz coś zjeść lub napić się kawy po wodnych wojażach. Dla dorosłych turystów udostępnia się też siłownie, czy solaria. W wielu ośrodkach lokalizuje się też salony masażu i spa, gdzie będziesz mógł nie tylko odpocząć, ale i zadbać o swój lepszy wygląd.

Ile zapłacimy za pobyt na basenie termalnym?

Ceny, jakie obowiązują na basenach termalnych, są zróżnicowane. Często obowiązują bilety godzinowe. Za taki bilet zapłacisz około 20 zł. Niektóre parki wodne wprowadzają bilety całodzienne lub rodzinne. Ich zakup najczęściej się opłaca, bo całodzienny pobyt kosztuje wtedy zdecydowanie mniej. W niektórych ośrodkach dzieci do lat trzech są wpuszczane gratis. Dla przykładu podajemy ceny w niektórych ośrodkach:

  • Aquapark Zakopane – bilet wstępu dla osoby dorosłej 20 zł na godzinę, bilet całodniowy – 60 zł.
  • Białka Tatrzańska – 2,5 godziny to koszt 49 zł. Można też kupić całodniowy za 89 zł.
  • Uniejów – podczas weekendów bilet godzinny to koszt 20 zł, całodniowy – 120 zł.
  • Baseny termalne w Ustroniu – bilet kosztuje 15 zł.

Zanim zdecydujesz się na wyjazd na źródła termalne w Polsce, dowiedz się, jakie obowiązują tam ceny. Dzięki temu unikniesz się nieprzyjemnego zaskoczenia lub będziesz mógł wybrać dla siebie wariant optymalny.

Gorące źróda w Polsce i ich lecznicze właściwości

Wyjazd na basen termalny może być dla dziecka nie tylko sposobem na miłe i atrakcyjne spędzenie czasu. Są też inne korzyści, jakie zapewniają termalne baseny. Polska jest krajem, w którym wody termalne są niezwykle zróżnicowane pod kątem zawartości cennych minerałów i dlatego lecznicze właściwości wód termalnych są bardzo wszechstronne. Wyjazd na basen termalny może mieć wpływ na poprawę zdrowie dziecka. Wody termalne mogą pomóc w rekonwalescencji po chorobie lub w problemach skórnych (na przykład kąpiele solankowe pomagają przy egzemie).

Przy okazji wyjazdu z dzieckiem, może skorzystać i rodzic. Kąpiele w wodach termalnych mogą wpłynąć na lepsze samopoczucie. Wszystko zależy od tego, jaki ośrodek wybierzesz. Inne właściwości będzie mieć woda, jaką proponuje uniejowski basen termalny, Zakopane będzie miało do dyspozycji wodę o innym składzie i to będzie miało wpływ na jej właściwości. Najogólniej rzecz ujmując, wody termalne mogą mieć pozytywny wpływ na:

  • poprawę pracy serca,
  • usprawnienie metabolizmu,
  • zmniejszenie nerwowości (wody siarczkowo-fluorowe),
  • polepszenie funkcjonowania układu krwionośnego (wody solankowe),
  • kondycję skóry,
  • funkcjonowanie układu oddechowego.

Wyjazd na źródła termalne w Polsce możesz zaplanować na jeden dzień lub przewidzieć na niego weekend. Wszystko będzie zależeć od tego, jaki ośrodek wybierzesz. Im będzie on dalej położony, tym korzystniej jest na taki wyjazd przewidzieć dłuższy czas. Tak po prostu będzie praktyczniej. Dłuższy pobyt na basenie termalnym pozwoli Wam skorzystać ze wszystkich dostępnych atrakcji.

No Comments

Leave a reply

Post your comment
Enter your name
Your e-mail address

Story Page